O Firmie

Historia

 

Historia REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS Sp. z o.o. to w dużej mierze historia Hydrosteru.

Początki firmy to rok 1945 i produkcja lin okrętowych na potrzeby przemysłu okrętowego. Firma rozwija się w Gdańsku jako zespół kilku niezależnych zakładów z wyraźną specjalizacją na hydraulikę siłową i wdrażanie nowych technologii.

Od 1964 roku firma posiada też Zakład Produkcyjny w Prabutach, w miejscu którego przed wojną znajdowała się Cukrownia (patrz zdjęcie – stan z 1915 r.). Dziś jest tam nowoczesny park maszynowy wraz ze stacjami do prób hydraulicznych.

Jako jedyny zakład w Polsce, firma wdrożyła produkcję maszyn sterowych i grodziowych drzwi wodoszczelnych, przeznaczonych głównie dla przemysłu okrętowego i offshore oraz pomp śrubowych stosowanych w rafineriach, elektrowniach, kombinatach chemicznych i budowlanych. W ofercie produkcyjnej znajdują się również cylindry hydrauliczne specjalnego przeznaczenia tj. z zatrzaskiem oraz cylindry obudów ścianowych stosowanych w kopalniach.

W roku 1999 firma została sprywatyzowana i obecnie działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o specjalności produkcyjno-usługowej. Głównym udziałowcem Spółki jest Remontowa Holding S.A.

Od listopada 2014 REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS Sp. z o.o. to nowa nazwa firmy, która od ponad 70 lat specjalizuje się w wykonywaniu precyzyjnych maszyn i urządzeń z zastosowaniem napędów i sterowań hydraulicznych.

.


HYDROSTER Sp. z o.o. zmienia nazwę na REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS Sp. z o.o.Uprzejmie informujemy, iż z dniem 12 listopada 2014 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki HYDROSTER Sp. z o.o.

na REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS Sp. z o.o. w Gdańsku.

Więcej