Aktualności

Lorem ipsum
04Listopad
2015

Wodowanie tysięcznego statku w 70. rocznicę istnienia - Stocznia Remontowa Shipbuilding zaprasza!

W dniu 7 listopada 2015 roku o godzinie 12.00 w Remontowa Shipbuilding - stoczni z grupy Remontowa Holding - odbędzie się uroczyste wodowanie Żaglowca Szkolnego budowanego dla Marynarki Wojennej Algierii. Będzie to tysięczne wodowanie statku w stoczni posiadającej 70-letnią tradycję.

Wodowany żaglowiec otrzyma nazwę „El-Mellah” (Żeglarz). Żaglowiec będzie eksploatowany na wszystkich akwenach żeglugowych świata, a jego parametry stawiają go w gronie największych i najszybszych żaglowców szkolnych na świecie. Przekazanie jednostki armatorowi planowane jest w 4. kwartale 2016 roku.

Autorem koncepcji i projektu technicznego jest inżynier Zbigniew Choreń, uważany za jednego z najwybitniejszych konstruktorów statków żaglowych na świecie. Na wyposażeniu statku znajdą się dostarczone przez REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS produkty: zestaw sterowy, maszyna sterowa tłokowa MS125-35, układ zdalnego sterowania oraz wskaźniki położenia steru.

Dynamiczne wodowanie boczne nowoczesnej trzymasztowej fregaty będzie wspaniałym widowiskiem. Wydarzenie jest imprezą otwartą i Stocznia Remontowa Shipbuilding serdecznie zaprasza do udziału w tym uroczystym wodowaniu. Dla Gości przygotowano wiele dodatkowych atrakcji i niespodzianek. Wejście na teren Stoczni bramą przy ul. Swojskiej od godziny 11.00.

 Dostępny jest już film z wodowania z dn. 07-11-2015:https://www.youtube.com/watch?v=qPuB92yr7J4

.


HYDROSTER Sp. z o.o. zmienia nazwę na REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS Sp. z o.o.Uprzejmie informujemy, iż z dniem 12 listopada 2014 roku nastąpiła zmiana nazwy spółki HYDROSTER Sp. z o.o.

na REMONTOWA HYDRAULIC SYSTEMS Sp. z o.o. w Gdańsku.

Więcej